Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
HATAY / ANTAKYA - Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Tem

Şbt

Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine; okulun BT Rehberlik Öğretmeni İmadettin Çakır tarafından EBA tanıtım toplantısı düzenlendi.

Şbt

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 2.Kanaat Dönemi Öğretmenler Kurulu Toplantısı İdarecilerin ve Öğretmenlerin Katılımıyla Yapıldı.

Ock

Okulumuz Ortaokul, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Bölümlerinde Dereceye giren öğrencilerimize Karne Töreninde ödülleri Sınıf Rehber Öğretmenleri tarafından verildi. 
Buna göre Anadolu Bölümünde; 

Okulumuz Ortaokul Bölümünde Sınıf Birincileri Ödüllerini Karne Töreninde Müdürümüz Suleyman Abak´ın Elinden Aldılar.
Beşinci Sınıfların Birincisi 5-A Sınıfından Ayşenur Kalaycı. 
Altıncı Sınıfların Birincisi Hale Azra Akdalga. 
Yedinci Sınıfların Birincisi 7-A Sınıfından Menekşe Nur Sönmez.
Sekizinci Sınıfların Birincisi ise, 8-A Sınıfından Aslı Nur Çevik oldu.
1) 9. Sınıfların Birincisi 9-A sınıfından Cuma Muhammed Duran´a ödülünüMehmet Aldanmaz.
2) 10. Sınıfların Birincisi 10-A sınıfından Akil Duran´a ödülünü Mehmet Çolak.
3) 11. Sınıfların Birincisi 11-A Sınıfından Yusuf Tüfekçioğlu´na ödülünü Hasan Keskin.
4) 12. Sınıfların Birincisi 12-A Sınıfından Döne Bereketoğlu´na ödülünü Aslı Yiğit Gönen Verdi. 
Düz Bölümünde ise; 
5) 11. Sınıfların Birincisi 11-B Sınıfından Aziz Erdem´e, Ödülünü Müdür Yardımcısı Turan Kala
6) 12. Sınıfların Birincisi 12-H Sınıfından Şükrü Köleoğlu´na ödülünü Mustafa Gökçe verdi. 
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...

Hamza ÇOLAK

Müdür Başyardımcısı

Ock

1968 de kurulan okulumuz Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk defa futbolda Hatay Şampiyonu oldu.Camiamız olarak bu sevinci bütün gönüldaşlarımızla paylaşıyoruz.

Hamza ÇOLAK

Müdür Başyardımcısı

Ock

"Verimli Ders Çalışma Teknikleri" Konulu Seminer

Okulumuz Hatay İmam Hatip Lisesi ve Hatim Der tarafından organize edilen ve Araştırmacı Yazar Adnan Kalkan´ın konusmaci olarak katılıdığı, "Verimli Ders Çalışma Teknikleri" konulu seminer Hatmekte gerçekleştirildi.

Ara

GENÇLERLE SÖYLEŞİ
Okulumuz Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde 12.sınıflara yönelik Başarıyı Arttırma Yolları ve Bilinç Oluşturma konulu Söyleşi gerçekleştirildi. Bizleri kırmayip davetimize icabet eden Mustafa Kemal Üniversitesi Sinif Oğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Değerli Hocamız Yrd.Doç.Dr. Zafer GÜRLER bey´e teşekkur ediyoruz.

Hamza ÇOLAK

Müdür Başyardımcısı

Ara

Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak
Meclis Kültür Merkezinde Madde bağımlılığı temalı tiyatro etkinliğindeydik.

Ara

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından çekimi yapılan "Bir Neslin Dirilişi" adlı film bugün basında yerini aldı.
İşte o medyalardan bazıları:
》☆ANADOLU AJANSI ☆TRT HABER ☆TRT AVAZ ☆BUGÜN ☆HABER 7 (KANAL 7) ☆HATAY İNTERNET TV ☆AKTİF MEDYA ☆HABERLER.COM☆İRADE GAZETESİ ☆MANŞET GAZETESİ...
"Teşekkürler Türkiye!"

Ara

Bir Neslin Dirilişi’ni Filmle Anlattılar

  İmam hatip okullarının açılma sürecini filmle anlattılar Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin, hazırladıkları “Bir Neslin Dirilişi”...

Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin, hazırladıkları “Bir Neslin Dirilişi” adlı kısa filmde, imam hatip okullarının açılma sürecinde yaşananlara yer verdi.

Sayın MEHMET YILMAZ öğretmen ve öğrencileri, imam hatip okullarının açılma sürecinde yaşananları anlatan “Bir Neslin Dirilişi” adlı kısa film hazırladı.

Senaryosu, imam hatip okullarının açılması ve yaygınlaşması için verdiği mücadeleyle bilinen Celaleddin Ökten’in bir anısına dayandırılarak hazırlanan filmi, Hatay İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri çekti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şevket Helvacı, okuldaki tanıtım toplantısında, filmin özveriyle hazırlandığını, ekibin daha güzel çalışmalara imza atacağına inandığını söyledi.

Okul Müdürü Süleyman Abak, kısa filmin, imam hatip lisesi öğrencilerinin okullarının nasıl kurulduğunu öğrenmeleri açısından faydalı olacağını ifade etti.

Filmin koordinatörü, öğretmen Mehmet Yılmaz ise filmde 1949-1952 yıllarındaki bir olayı beyaz perdeye taşımaya çalıştıklarını belirtti.

Hazırladıkları kısa filmde mekan olarak okul pansiyonunu kullandıklarını anlatan Yılmaz, çalışmanın imam hatip liselerinde bir ilk olduğunu düşündüklerini kaydetti.

Filmin yönetmeni, öğrenci Enes Yardımcı da 3 gün süren çekimlerde 17 saatten fazla çalışıldığını, montajın da 16 saat sürdüğünü bildirdi.

Kısa filme büyük emek verildiğini dile getiren Yardımcı, “Bu yola çıkarken ne filmin çekimini ne de güzelliğini ön plana çıkarmak istedik. Asıl isteğimiz filmin verdiği mesajdır” dedi.

Konuşmaların ardından “Bir Neslin Dirilişi” adlı kısa filmin gösterimi yapıldı.

Ara

Ara

İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLERDEN “CELAL HOCA” KISA FİLMİ

Hatay İmam Hatip Lisesi öğrencileri, meslek dersleri öğretmenleri Mehmet Yılmaz’ın eşliğinde "Bir Neslin Dirilişi" kısa film çekimine başladı.

 

Çekimleri Hataya İmam Hatip Lisesinde devam eden film, imam hatip okullarının açılma sürecinde yaşanan sıkıntılı dönemi ve o dönemde verilen mücadeleleri konu alıyor.

Senaryosu imam hatip okullarının açılmasında büyük mücadele veren ve ilk imam hatip müdürü olan Celaleddin Ökten Hoca’nın bir hatıratına dayanan kısa film, tamamı Hatay İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören sinema meraklısı 11. ve 12.sınıf öğrencileri tarafından çekiliyor.

 

 

 Hem filmin senaryosuna hem çekimine ve oyunculuğuna katkı sağlayan öğrenciler, daha önceden de kısa filmler çektiklerini, karakter oyuncuları canlandırdıklarını ve gelecekte profesyonel olarak sinema sektöründe çalışmalar yapmayı hedeflediklerini belirttiler.  

İmam hatip okullarına gelen öğrencilere bu okulların açılması sürecinde çekilen sıkıntıları ve verilen mücadeleleri anlatarak onların bilgilenmesini sağlamak ve bu tür çalışmaların önünü açmak amacıyla öğrencilerini desteklediğini belirten Mehmet Yılmaz, filmin en kısa sürede yayınlanacağını da ekledi.


Hamza  ÇOLAK

Müdür Başyardımcısı

Kas

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...

Hamza ÇOLAK

Müdür Başyardımcısı

Kas

Bugün Öğretmenler Günü. Okulumuza büyük emekleri geçmiş, Yıllarca Müdür Basyardımcılığı yapmış çok değerli Hocamız Selim DEMİRLİ´yi ziyaret ettik. Öğretmenler Gününü kutladık. Elini öpüp Hayır dualarını aldık. Kendisi de bu ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti ifade ettiler. Bu kapsamda üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor. Vefat edenlere Allahtan rahmet, hayatta olanlarada hayırlı uzun ömürler diliyoruz....

Hamza ÇOLAK

Müdür Başyardımcısı

Kas

Hafızlık yarışmasında Okulumuzu temsil edecek öğrencimizi seçtik. Okuldaki Hafız öğrencilerimiz arasında yapılan yarışmada 9-AC sınıfından İbrahim ÖZTÜRK birinci olarak İl genelinde yapılacak yarışmada Okulumuzu temsil etmeye Hak kazandı. Ödül olarak kendisine bir takım elbise ve bir adet çeyrek altını törende verdik. Öğrencimizi tebrik ediyor. Bize sponsor olarak destek veren İmam Hatip sevdalılarına teşekkür ediyoruz.

Hamza ÇOLAK

Müdür Başyardımcısı